jesteś tu: strona główna    odysseus ii, kosmiczny konkurs

Odysseus II, Kosmiczny konkurs

Szanowni Państwo

Pragnął bym serdecznie zaprosić wszystkich młodych odkrywców z Państwa szkoły do wzięcia udziału w kosmicznym konkursie Odysseus II, w którym do wygrania są cenne nagrody: teleskopy, staże oraz wyjazdy zagraniczne. Zachęcamy również nauczycieli do opieki nad zespołami konkursowymi.

Konkurs przeprowadzany jest oddzielnie w trzech kategoriach wiekowych:

•        Skywalkers (uczniowie w wieku 7 - 13 lat)

•        Pioneers (uczniowie w wieku 14 – 18 lat)

•        Explorers (studenci w wieku 17 - 22 lata)

Pierwszy etap konkursu odbywa się na szczeblu narodowym i wymaga od uczestników złożenia przez internet pracy związanej z jedną z szeroko zdefiniowanych kategorii tematycznych. Praca zostanie poddana ocenie jury, które składać się będzie ze specjalistów – naukowców i inżynierów – z dziedzin konkursowych. Oceniana będzie wiedza,  umiejętności praktyczne i kreatywność. Pozostałe dwa etapy to półfinał regionalny w Warszawie oraz finał w Brukseli.

Pełne informacje – zawierające szczegółową instrukcję rejestracji i składania prac – można znaleźć na stronie  www.odysseus-contest.eu/pl

Projekt edukacyjny Odysseus II finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Horizon 2020 Research and Innovation, numer grantu 640218 i jest darmowy dla uczestników. Jest to rozszerzona wersja projektu pilotażowego prowadzonego w latach 2011 – 2013. Konsorcjum projektu składa się z 14 partnerów i 4 instytucji wspomagających z 11 europejskich krajów. Koordynatorem projektu na terenie Polski oraz Litwy, Łotwy, Estonii jest Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli mogli by Państwo przekazać tę informację wszystkim tym którzy mogą być nią zainteresowani.

Z wyrazami szacunku,

Marcin Nasiłowski