Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim  
jesteś tu: strona główna    wybryk
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Wybryk

Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu z przyjemnością zawiadamia, że w dniu 20 listopada 2015 r. o godz. 16.30 odbędzie się po raz XXVI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty „Wybryk”.

W tym roku, mamy przyjemność zaprosić młodych wykonawców – licealistów i studentów do wzięcia udziału w przeglądzie. Oceniane będzie wykonanie piosenki, dojrzałość wokalna, aranżacja muzyczna.

Kilka słów o OPPL„Wybryk”

WYBRYK” od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i ciągle, ze względu na młodych wykonawców, nie starzeje się, jest podatny na mody i nowe konwencje muzyczne, jest wierny również tradycji, w czasie koncertu można usłyszeć znane piosenki, które przed laty bawiły czy wzruszały słuchaczy. Jest największą młodzieżową imprezą muzyczną na Dolnym Śląsku. Wpisuje się w klimat przeglądów, festiwali piosenki organizowanych we Wrocławiu. Jednak jest od nich bardziej spontaniczny, żywiołowy, tryska pomysłami, które są zasługą wykonawców i organizatorów.

Przez wszystkie minione lata na wybrykowej scenie zaprezentowało się około 4000 tys. młodych wykonawców: solistów i towarzyszących im muzyków. Przyjeżdżają z całej Polski. Śpiewanie traktują jako przygodę artystyczną, chociaż niejeden myśli o wielkiej scenie. Po latach okazuje się, że wielu wykonawców występujących na Wybryku ukończyło szkoły teatralne, akademie muzyczne, inni założyli własne zespoły, czasami słychać o ich występach, np. na Famie w Świnoujściu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, inni mają swoje trasy koncertowe i zajmują się śpiewaniem zawodowo. Młodzi ludzie prezentują różny repertuar. Dominuje piosenka poetycka, nie brak dobrego rocka, czasami można posłuchać świetnych standardów jazzowych czy bluesa. Obok sprawdzonych i znanych utworów pojawiają się własne kompozycje, które są szczególnie ciepło przyjmowane i nagradzane przez widzów i jurorów.

Koncert trwa około 10 godzin i jest świetną zabawą. OPPL „WYBRYK” ogląda ponad 500 osób.

Zapewniamy profesjonalne warunki występu: nagłośnienie, oświetlenie, oprawę scenograficzną.

Jurorzy

Wykonawców ocenia jury reprezentowane przez muzyków, aktorów, dziennikarzy muzycznych. Do tej pory w jury zasiadali:

Zbigniew Piotrowski – muzyk, wykładowca PWST, Lidia Geringer d`Odenberg – Dyrektor Festiwalu Wratislavia Cantans, Krystyna Krotoska – aktorka Teatru Polskiego, Wojciech Kościelniak – aktor, reżyser, Artur Barciś – aktor Teatru Ateneum, Roman Kołakowski, hr. Wojciech Dzieduszycki, Monika Klubińska – Polskie Radio Wrocław, Ewa Kamas – aktorka Teatru Polskiego i wykładowca PWST, Grzegorz Cholewa – dziennikarz Gazety Wyborczej, Łukasz Damm – basista zespołu Husky, Marcin Ożóg – basista zespołu Robotobibok, Jarema Klich – wykładowca Akademii Muzyczne, Maria Zawartko – wykładowca PWSM we Wrocławiu.

Gwiazdy OPPL „Wybryk”

Każdy WYBRYK ma swoją gwiazdę. Dotychczas na naszej scenie wystąpili:

Jacek Wójcicki, Jacek Bończyk, Anna Szałapak, Konrad Imiela, Stanisława Celińska, Krystyna Tkacz, Artur Barciś, Lech Janerka, Agnieszka Fatyga, Mechanicy Shanty, Krystyna Prońko, zespół Raz, Dwa, Trzy, VOO VOO, Carrantuohill, Robert Kasprzycki, Pogodno, Marika, L.U.C.

W tym roku również przygotowujemy niespodziankę. Wierzymy, że tegoroczny koncert spełni wasze oczekiwania, że będziecie się świetnie bawili. Jako organizatorzy zrobimy wszystko, abyście czuli się dobrze i żeby wasz występ okazał się świetną przygodą muzyczną i a może zaowocował propozycjami muzycznymi.

Oto najważniejsze informacje:

Wykonawcy wyślą do 10 listopada 2015 r., na maila zgłoszenie wzięcia udziału w przeglądzie, nagranie utworów /forma dowolna/, które zamierzają zaprezentować w czasie przeglądu oraz wypełnia ankietęhttp://goo.gl/forms/e6ywEq1nPV dostępną na stronie facebookowej Wybryku jak i na stronie http://wybryk.lo3.wroc.pl/. Wyłoniona komisja oceni ich wartość artystyczną. Jakość techniczna nagrania nie będzie miała wpływu na wyłonienie uczestników koncertu finałowego. Wszyscy wykonawcy do 16.11.2015 r zostaną powiadomieni o wynikach eliminacji. Jury wybierze najciekawszych artystów, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w części koncertowej.

Organizator: Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

50 –209 Wrocław ul. Składowa 5

tel./fax. tel./fax 717986732 lub po południu: 721 281188

www.lo3.wroc.pl

e-mail:wybryk@lo3.wroc.pl

https://www.facebook.com/opplwybryk

Miejsce koncertu: Liceum Ogólnokształcące nr III

Termin: 20 listopada 2015 r., godz.16.30 – koncert trwa do północy

Sprawy najważniejsze reguluje regulamin przeglądu.