jesteś tu: strona główna    zaproszenie do udziału w konkursach matematycznych i fizycznych

Zaproszenie do udziału w konkursach matematycznych i fizycznych

Szanowni Państwo,

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej wraz z Stowarzyszeniem Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej  kolejny raz organizuje cykl konkursów fizycznych.

Zapraszamy do udziału w konkursach zarówno uczniów szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych.

Dla licealistów i uczniów technikum organizujemy konkurs Fascynująca Fizyka – poziom ponadgimnazjalny oraz ogólnopolski konkurs internetowy z fizyki First Step to Nobel Prize na platformie e-matura.p.lodz.pl (rozgrywki w dniach 16.10.15; 06.11.2015; 11.12.2015; 15.01.2016; 06.03.2016 oraz finał w dniu 08.04.2016 na Wydziale EEIA PŁ). Jest mi niezmiernie miło poinformować, że również w roku 2016/2017 laureaci tych konkursów mogą ubiegać się o przyjęcie na studia w Politechnice Łódzkiej z pominięciem procedury kwalifikacyjnej.
W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji o tych konkursach. W załączeniu znajdują się ich regulaminy. Wierzymy, że udział uczniów Państwa szkół przyczyni się do wzrostu poziomu nauczania oraz będzie służył do systematycznego powtarzania materiału przed maturą.
Jednocześnie prosimy o przekazanie informacji nauczycielom matematyki o nowej inicjatywie Wydziału jaka jest ogólnopolski internetowy konkurs z matematyki - First Step to Fields Medal (rozgrywki z wykorzystaniem platformy ematura.p.lodz.pl w dniach 19.10.15; 09.11.2015; 14.12.2015; 18.01.2016; 07.03.2016 oraz finał w dniu 11.04.2016 na Wydziale EEIA PŁ).

Dodatkowo zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie wśród nauczycieli oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski informacji o kolejnych konkursach z obszaru fizyki jakimi są:
- Fascynujące zjawiska astronomiczne,
- Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie – fizyka.

W załączniku przesyłamy również regulaminy tych konkursów.
Konkursy te  cieszą się wysoką renomą i bardzo dużą popularnością.
Głównym sponsorem konkursów jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Nagrodami są między innymi laptopy, tablety , drukarki laserowe oraz przenośne dyski twarde.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,

dr inż. Ewa Korzeniewska
Pełnomocnik Dziekana